Kırşehir 1 Şubesi

KIRŞEHİR MEMUR-SEN BAŞKANLIĞINDAN AÇIKLAMA

                                    KIRŞEHİR MEMUR-SEN BAŞKANLIĞINDAN AÇIKLAMA

   Kırşehir MEMUR-SEN Konfedarasyonu başkanı olarak oy birliği ile İL TEMSİLCİLİĞİ görevine seçilerek  yeniden güven tazeleyen ve aynı zamanda  Eğitimbir-Sen  başkanı  olan FATİH MEHMET YAVUZ  MEMUR-SEN Konfedarasyonuna bağlı  11 sendika kolu başkanlığına  TEŞEKKÜR ederek  açıklamada bulundu.

Memur-sen büyüyor,kamu görevlileri güçleniyor.

Kamu görevlileri sendikalarının ve konfederasyonlarının üye sayılarına ilişkin Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Tebliği, Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayımlandı. Memur-Sen Konfederasyonu, 1 milyon 19 bin 853 üye sayısıyla rakipleriyle arasındaki farkı artırarak 1 milyonu aşan üye sayısıyla Türkiye’nin en büyük emek hareketi sivil toplum örgütü olma konumunu devam ettirdi.

Kamu görevlilerinin Memur-Sen'e güvenini tescilleyen, Memur-Sen'in kamu görevlileri için hak ve hukuk güvencesi olduğunu belgeleyen TEBLİĞ’; "Memur-Sen ve bağlı sendikaları, kamu görevlileri sendikacılığında dirençli, dirayetli, ehliyetli ve erdemli sendikacılığın tek adrestir" tespitini bir kez daha yineliyor. Tescillenen üye sayıları, Memur-Sen ve bağlı sendikalarının emeğin örgütlü gücünü emek ve emekçiler için kullanan akademik hizmet sendikacılığıyla rakipsizdir gerçeğini vurgulama istikrarını sürdürüyor..

Tescillenen sayı ve oranlarla, Memur-Sen ve bağlı sendikalarının toplu sözleşme masasında “alın terinin hakkıyla oturuyor ve toplu pazarlıkta kamu görevlilerini temsil sorumluluğunun hakkını veriyor." takdirini bir kez daha ifade ediliyor.

5.Dönem Toplu Sözleşme görüşmelerinde masanın Kamu Görevlileri Sendikaları Heyeti’nin tüm yetkili özneleri de yine Memur-Sen ve bağlı sendikalarından oluşacak. Sağımızdaki ve solumuzdaki konfederasyonlar yasa gereği masaya yedek sıfatıyla oturma alışkanlığını sürdürecek..

Memur-Sen, 2019 yılı Temmuz ayı resmi rakamlarına göre üye sayısını 1 Milyon 19 bin 853’e yükselterek, Türkiye'de en büyük konfederasyon olma özelliğini sürdürdü. Memur-Sen’e bağlı sendikalar, 11 hizmet kolunun 11’nde de yetkili olma başarısını bir kez daha tekrarladı. En yakın konfederasyona 606 bine yakın fark atan Memur-Sen, 1 Milyonu aşan üyesiyle rakipsizliğini bir kere daha ortaya koymuştur.

 

Eğitim-Bir-Sen 433 bin 787 üyesiyle yetkide 9. yıl;

Sağlık-Sen 251 bin 572 üyesiyle yetkide 11. yıl;

Diyanet-Sen 83 bin 652 üyesiyle yetkide 16. yıl;

Büro Memur-Sen 73 bin 685 üyesiyle yetkide 8. yıl;

Bem-Bir-Sen 66 bin 732 üyesiyle yetkide 14. yıl;

Toç Bir-Sen 43 bin 71 üyesiyle yetkide 12. yıl;

Bayındır Memur-Sen 19 bin 831 üyesiyle yetkide 9. yıl;

Enerji Bir-Sen 16 bin 655 üyesiyle yetkide 10. yıl;

Birlik Haber-Sen 15 bin 9 üyesiyle yetkide 8. yıl;

Ulaştırma Memur-Sen 10 bin 310 üyesiyle yetkide 8. yıl;

Kültür Memur-Sen 5 bin 549 üyesiyle yetkide 6. yıl.

 

Kamu görevlilerinin Memur-Sen’in sendikacılık noktasındaki duruşuna, sivil toplum örgütü kimliğiyle yürüttüğü çalışmalara hem konfederasyon hem de sendika düzeyinde verdiği bu destek; Memur-Sen ve bağlı sendikaları açısından, “en büyük olma hazzını” yaşama fırsatı olarak değil “en iyiyi, en doğruyu, en güzeli yapma hedefiyle sendikacılığın hakkını verme imkânı” hükmündedir.

Yukarıdaki veriler, kamu görevlilerinin beklentileri ve talepleriyle, milletimizin hasletleri ve hassasiyetleriyle uyumlu sendikal bakış, çalışmalar ve çabalar, ülke sorunlarına yönelik çözüm odaklı yaklaşımlar Memur-Sen’in ve bağlı sendikalarının kamu görevlileri sendikacılığında rakipsizliğini tescillemiştir.

Bu itibarla, güvenleriyle gücümüze güç katan, üyelikleriyle örgütlülük noktasında kararlı tavır ortaya koyan kamu görevlilerine şükranlarımızı arz ediyor, akademik hizmet sendikacılığı yaklaşımından taviz vermeden, duruş sendikacılığıyla sendikacılığın itibarını, kuruş sendikacılığının hakkını vererek kamu görevlilerinin mali ve sosyal imkanlarını, kamu görevlilerinin çalışma şartlarının insan onuruna uygun hale getirecek kazanımları artırmaya devam edeceğimize söz veriyoruz.

1 Milyonu Aşkın Üyemizle Birlikte Kararlı Yürüyüşümüz Devam Edecek

5. Dönem Toplu Sözleşmenin gerçekleştirileceği 2019 yılında sendika üyesi kamu görevlilerinin %60’ının sorumluğunu doğrudan üstlenmek anlamına gelen 1 milyondan fazla üye sayımız, toplu sözleşmeye hazırlık çalışmalarındaki motivasyonumuzu ve toplu sözleşme masasında gücümüzü artıracaktır. Bu vesileyle, 5. Dönem Toplu Sözleşme sürecinin kamu görevlilerinin yeni hakları, hak ektikleri mali imkanlara ve çalışma şartlarına sahip olmasını sağlayacak bir içerikle sonuçlanması noktasındaki çalışmalarımızı sürdürdüğümüzü de deklare ediyoruz.

 

Üyesinin, ülkesinin, milletinin sorunlarına çözüm bulmaya, beklentilerini karşılamaya, hedeflerini gerçekleştirmeye paydaş olmaya odaklı yerli, milli sendikacılık anlayışımız, dünyanın farklı kıtalarında ve ülkelerindeki sendikalarla iş ve güç birliği yapmaya odaklı evrensel sendikal bakışımızla insana ve insanlığa dair her konunun öznesi, tarafı olmaya devam edeceğiz.

   Soylu mücadelemizin, emeği değerli kılma, ekmeği artırma çabalarımızın karşılığını bihakkın almak noktasında kutlu yürüyüşümüze  omuz veren büyük Memur-Sen ailesinin üyesi olmak noktasında kararlılık gösterenlere, bu yıl ailemize katılma kararı verenlere, 81 ilde teşkilatımızın bütün birimlerine öncülük eden sendikal öncülere, il temcilcisi yöneticisi olarak  EBS Genel Merkezine ve Memur-Sen’in sendikal mücadelesine yön veren emek mücadelesi liderlerine, ‘’Yeni Ufuklar ve Kararlı Yarınlar” hedefimize katkılarından ve yeni zaferlere, rekorlara imza atma kararlıklarından dolayı bir kez daha TEŞEKKÜR EDİYORUZ.